Białe biurka są bardzo uniwersalnym wyposażeniem, które możemy z łatwością dopasować do różnych pomieszczeń, różniących się od siebie stylem i aranżacją. Kolor biały bardzo dobrze się komponuje z wieloma innymi kolorami, a dodatkowo nie dominuje w pomieszczeniu. Czym kierować się przy wyborze biurka? Podpowiadamy poniżej!

 

  1. Na co zwrócić uwagę podczas wybierania biurka?
  2. Biurka białe – jakie zalety ma biurko białe?
  3. Białe biurka do komputera – jak wybrać?

Biurko młodzieżowe w pokojach dziecięcych znacznie się różni od tych używanych przez profesjonalistów w trakcie pracy.

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania biurka?

Biurko to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia wnętrza. Służy zarówno do pracy, jak i rozrywki. Ogólnie przyjmuje się, że standardowy wymiar biurka do pracy w domu powinien wynosić 160 cm szerokości i 80 cm głębokości. Taka powierzchnia roboczego blatu sprawia, że użytkownik biurka ma do dyspozycji wystarczającą ilość miejsca na odpoczynek dla przedramion w trakcie pracy oraz na potrzebne przedmioty. Biurka komputerowe powinny być maksymalnie ergonomiczne, dlatego trzeba zwracać uwagę na ich szerokość, głębokość i wysokość. Bardzo dobre rozwiązanie stanowi biurko z regulowaną wysokością blatu. Innym istotnym elementem może okazać się dla wielu osób wysuwana szuflada na klawiaturę i dodatkowe półki, które pomieszczą dokumenty i inne ważne rzeczy.

Biurka białe – jakie zalety ma biurko białe?

Kolor mebli ma bardzo duże znaczenie. Aranżacja wnętrz w znacznej mierze opiera się właśnie na kolorystyce ścian i wyposażenia. Paleta kolorów obejmuje bardziej lub mniej uniwersalne odcienie, jednak biel jest pod tym względem numerem jeden. Biały kolor pasuje niemal do wszystkiego, a białe biurko nie jest tutaj wyjątkiem.
Tego typu meble z powodzeniem sprawdzają się w jasnych i ciemniejszych wnętrzach. Z tego też powodu biurka białe są meblami uniwersalnymi, bo nawet w przypadku zmiany koloru ścian lub pozostałego wyposażenia nadal będą wyglądać elegancko i stylowo, jednocześnie pasując do pozostałych elementów aranżacji. Kolejne plusy białych biurek to:

  • białe meble powiększają optycznie pomieszczenia – biel odbija światło, dzięki czemu wnętrza wydają się bardziej przestronne i jaśniejsze;
  • biały kolor wpływa pozytywnie na samopoczucie, łagodzi stres i napięcia, poprawia koncentrację, a tym samym produktywność;
  • są łatwe w utrzymaniu czystości, ponieważ na białym biurku szybko widać wszelkie zabrudzenia, a dzięki temu można je od razu usunąć.

Przy wyborze konkretnego modelu mebla powinno się również brać pod uwagę inne ich aspekty, np. konstrukcję biurka.

Białe biurka do komputera – jak wybrać?

Wiesz już, dlaczego warto kupić biurko w kolorze białym. Pora przyjrzeć się innym czynnikom istotnym podczas kupna. Kluczowa kwestia w trakcie wybierania biurka to dobranie go do sposobu użytkowania i indywidualnych preferencji użytkownika. Trzeba pamiętać, że całkowicie inne potrzeby będzie mieć dziecko w wieku szkolnym, zupełnie inne osoba zajmująca się zawodowo projektowaniem graficznym albo montowaniem filmów, a zupełnie inne gracz. W celu wybrania biurka trzeba zacząć od kilku ustaleń takich jak:

  • Wzrost użytkownika. Jeśli mebel ma być używany tylko przez jedną osobę, to można dobrać jego wysokość do jej wzrostu. Jak wskazują zalecenia dotyczące stanowisk pracy, górna krawędź monitora powinna znajdować się na wysokości wzroku. Sam blat powinien natomiast pozwalać na naturalne położenie rąk. Kwestia wysokości biurka okaże się znacznie łatwiejsza, gdy blat będzie regulowany. Umożliwi to również jego wykorzystanie przez więcej niż jedną osobę.
  • Przewidziany budżet. Warto zastanowić się, jakie cechy powinno mieć biurko komputerowe i ile jest się w stanie za nie zapłacić. Nie zawsze droższe oznacza lepsze. Warto brać pod uwagę nie tylko samą cenę, ale również jej stosunek do jakości wykonania oraz funkcjonalności biurka.
  • Specyficzne potrzeby. Architekt albo rysownik może doceniać biurka z niestandardowo dużymi blatami, które mogą być twórczo wykorzystane w pracy.