Sprzęt elektroniczny ma niestety to do siebie, że słabo reaguje na wilgoć, a tym bardziej na zalanie. Tyczy się to także popularnych telefonów komórkowych. Do zalania dojść może w wielu sytuacjach – telefony zabieramy w końcu ze sobą do łazienki, na plaże, często też korzystamy z nich w czasie deszczu. O uszkodzenie więc nie trudno.

Zalanie telefonu dotykowego

Co robić, gdy przydarzy nam się zalanie telefonu dotykowego? Najważniejsza jest szybka reakcja. Po pierwsze telefon należy wyjąć z wody i wyłączyć. Wszystkie “ruchome” elementy, czyli baterię, kartę sim i kartę pamięci trzeba wyjąć. Telefonu nie wolno kłaść na kaloryferze czy suszyć suszarką – należy osuszyć go przy pomocy ręcznika czy szmatki.

Skup zalanych telefonów

Jeśli telefon uległ uszkodzeniu można spróbować go sprzedać. To, czy skup zalanych telefonów będzie zainteresowany zakupem zależy oczywiście od tego, czy telefon bądź poszczególne jego części będzie można ponownie wykorzystać. Jeśli nie, nie pozostaje nam nic innego niż zakupić nowy model – i być o wiele ostrożniejszym podczas użytkowania.