Styl industrialny kojarzy się z loftami. Jednak taki efekt można uzyskać nawet w małej łazience w bloku. Wystarczy tylko kilka sztuczek

Styl industrialny narodził się z potrzeby adaptacji fabryk na budynki mieszkalne. Ważnym elementem łazienki w stylu industrialnym jest funkcjonalność i prostota. Łazienka powinna być utrzymana w chłodnych barwach, z minimalną ilością ozdobników. Beton, cegła, stal, cement, metal to główne wyznaczniki stylu industrialnego.

Mała łazienka w stylu industrialnym

Podstawą łazienki w stylu industrialnym jest przestrzeń. Jeśli mamy małą łazienkę wystarczy, że zastosujemy kilka trików, które ją optycznie powiększą.

Mając małą łazienkę w bloku, musimy zadbać o optyczne powiększenie przestrzeni. Można je uzyskać wykorzystując do tego lustra. Powinny być to duże lustra, najlepiej na całą ścianę, pozbawione ram i innych ozdobników.

Jasne kolory, również optycznie powiększą przestrzeń. W łazience w stylu industrialnym, dominują szarości i biele. W łazience może pojawić się również kolor czerwony, nawiązujący do oznaczeń stosowanych w zakładach produkcyjnych.

Najbardziej charakterystycznym elementem łazienki w stylu industrialnym jest beton. Chcąc urządzić łazienkę w tym stylu, możemy zostawić betonową ścianę lub pomalować ją betonową farbą, naśladującą tynk.

Charakterystyczna dla tego stylu jest również czerwona cegła. Efekt odsłoniętej cegły można uzyskać dzięki płytkom, które ją imitują.

Mała łazienka w stylu industrialnym, to łazienka minimalistyczna. Surowy charakter wnętrza, to jednocześnie jego główna ozdoba. Tu z pomocą przychodzą podtynkowe baterie czy instalacja umywalki w stelażu. Meble w łazience industrialnej powinny być jak najbardziej proste.

Ze stylem industrialnym kojarzą się odsłonięte konstrukcje hydrauliczne. Może to być odsłonięty stelaż pod umywalkę lub stalowa umywalka czy WC.

Mała łazienka w stylu industrialnym na pierwszy rzut oka daje wrażenie monumentalności, ale ten styl wciąż zyskuje coraz to nowych zwolenników.