Posiadanie dzieci to prawdziwy skarb dla każdego rodzica. Zależy nam na tym, by nasze maluchy dorastały w bezpiecznych i przyjaznych warunkach oraz by niczego im nie zabrakło. Oczywiście w okresie dziecięcym bardzo ważne są odpowiednio dobrane zabawki, które z jednej strony powinny uczyć i bawić, a z drugiej powinny być bezpieczne w użytkowaniu nawet przez najmniejsze dzieci. Takie zabawki możemy kupić w wersji gotowej lub stworzyć je we własnym zakresie, a z pomocą może nam w tym przyjść popularna płyta OSB.

To materiał drewnopochodny, który wykorzystywany jest przede wszystkim w branży budowlanej lub meblarskiej, jednak coraz śmielej zagląda również do sektora zabawkowego. Jednym z przykładów zabawek dla dzieci, które wykonane są z płyt OSB, może być domek na drzewie lub wolnostojący domek w przestrzeni ogrodowej. Te materiały doskonale nadają się do stworzenia i zbicia domku oraz są odporne na intensywną eksploatację. Bezpieczne w użytkowaniu oraz odporne na wilgoć płyty OSB pozwolą cieszyć się dzieciom z nowego domku znacznie dłużej, co wprawi w zachwyt każdego rodzica.

Jakie jeszcze zabawki można stworzyć z płyty OSB?

W domowych warunkach z wykorzystaniem płyt OSB możemy stworzyć naprawdę wiele kreatywnych zabawek dla dzieci. Jedną z nich może być tzw. tablica manipulacyjna. Wystarczy płyta OSB jako podkład oraz zamontowanie na niej określonych przedmiotów, które pozwolą naszym dzieciom odkrywać świat. W przypadku najmłodszych dzieci na takiej tablicy możemy umieścić tkaniny sensoryczne, dzięki czemu nasze dziecko będzie otrzymywało nowe bodźce. Dla większych dzieci możemy zamontować inne przedmioty codziennego użytku, takie jak zamki do drzwi, zasuwy, telefony i inne rzeczy, które wymagają manualnego zaangażowania dziecka. Umieszczenie tych przedmiotów na płycie OSB pozwala nam stworzyć trwałe zabawki, które możemy już kupić również w wersji sklepowej.

Inną opcją może być zbudowanie małego rusztowania z płyty OSB oraz powieszenia na nim różnych zabawek edukacyjnych dla maluchów. Takie rusztowanie można postawić nad matą edukacyjną lub nad nosidełkiem, a nasz maluch będzie dzięki temu mógł bawić się zabawkami. W przypadku większych dzieci bardzo fajnym rozwiązaniem będzie wspólna zabawa z płytą OSB oraz wspólne tworzenie zabawek lub innych przedmiotów w mini warsztacie. To kreatywne i bardzo rozwijające zajęcia dla większych dzieci.