Twoje wymarzone mieszkanie czy dom są już gotowe, a Ty nie masz jeszcze pomysłu jak je wykończyć? Z pomocą przyjdzie Ci architekt wnętrz. Zaprojektuje Twoją przestrzeń, a jednocześnie doradzi, jak zaaranżować przestrzeń, by wszystko do siebie pasowało

Architekt wnętrz – co robi?

W ostatnim czasie modne stało się wynajmowanie architekta wnętrz, który ma pomóc w aranżacji mieszkania. Wiele osób zastanawia się – architekt wnętrz co robi tak właściwie? Sprawdźmy!

Głównym zadaniem architekta wnętrz jest plastyczne opracowanie projektu wnętrz. Wnętrza, które zaprojektuje architekt muszą być jak najbardziej przystosowane do funkcji, którą mają spełniać.

Najczęściej architekci wnętrz są wynajmowani do aranżacji kuchni czy łazienki, czyli pomieszczeń trudnych do funkcjonalnego zaaranżowania.

Architekt wnętrz przede wszystkim doradza, jak zaaranżować przestrzeń, by była maksymalnie funkcjonalna. Architekt wnętrz może podpowie jak dobrać meble, dodatki, a także kolory, by przestrzeń jak najwięcej zyskała.

Pomoże dobrać odpowiednie kolory ścian do stylu, który chcemy, by panował w naszym pomieszczeniu. Pomoże rozplanować pomieszczenia i ustawienie w nich mebli, by wszystko ze sobą współgrało.

Architekt wnętrz pomoże dobrać nie tylko kolory ścian czy drzwi, ale również podpowie jakie meble będą najlepiej pasować do danej przestrzeni. Pomoże również dobrać detale w postaci rolet, zasłon, koloru narzuty na łóżko itp.

Architekt pomoże również w doborze odpowiedniego oświetlenia. Jak wiadomo, dobrze dobrane oświetlenie potrafi całkowicie odmienić pomieszczenie, wprowadzając do niego ład i harmonię.

Architekt wnętrz podpowie również jakie dodatki dobrać do wnętrza. Jak ustawić lampę, by była jednocześnie ozdobą, jak i dawała maksimum oświetlenia danej przestrzeni w pomieszczeniu.

Architekt wnętrz to osoba, która współpracuje ze swoimi klientami i odpowiada na ich potrzeby. Jeśli klienci chcą mieć meble z ogólnodostępnych sklepów, podpowie, jakie najlepiej wybrać i jak je ustawić. Bardziej wymagającym klientom pomoże zaprojektować odpowiednie meble.

Wybierając architekta wnętrz warto opierać się na opiniach innych osób. Architekt musi wzbudzać nasze zaufanie.