Loftowy wystrój wnętrz wciąż zyskuje na popularności. Pojawia się nie tylko w magazynach wnętrzarskich czy dziełach znanych architektów, ale również w naszych mieszkaniach, wzbogacany często elementami DIY.

Jak zrobić lampę z liny?

Lofty to przede wszystkim przestrzenie mieszkalne, które charakteryzuje wysoka funkcjonalność, prostota oraz minimalizm. Są to jedne z najważniejszych zasad w przypadku wnętrz stylizowanych w tym nurcie. Proste elementy wykonane własnoręcznie wpisują się w niego zatem idealnie. Jeśli więc chcemy wykonać jakiś element wystroju wnętrza w mieszkaniu urządzonym w stylu loftu, warto pomyśleć jak zrobić lampę z liny, czy stolik z kawałka drewna i metalowych prętów. W stylu loftowym nie chodzi o to, by zastosować jak najwięcej elementów i tworzyć wyjątkowo komfortowe i eleganckie przestrzenie, ale o to, by wszystkie elementy były możliwie jak najbardziej proste, funkcjonalne i spełniały swoje zadania bez zarzutów.

Jeśli chcemy osobiście wykonać jakieś dodatki do loftowego mieszkania, warto wybrać coś, co jest proste, funkcjonalne i nie wymaga od nas zbyt wiele wysiłku. Można więc pomyśleć jak zrobić lampę z liny, półki z kawałka drewna czy w jaki sposób wyeksponować w mieszkaniu gołą cegłę lub surowy beton, aby idealnie wkomponowały się w nasz zamysł na dane pomieszczenie. Ogromną zaletą mieszkań urządzonych w tym stylu jest to, że nie wymagają one zbyt wiele od nas. Lekki nieład na półkach, książki ułożone bez konkretnego pomysłu pod stolikiem czy koło kanapy, jak i brak firan w oknach to bez wątpienia znaki rozpoznawcze loftów. Do tego stonowane barwy i oświetlenie, które w pełni nadaje cudownego klimatu pomieszczeniom. Wszystko to ma szczególną wartość w mieszkaniach wpasowanych w styl loftu. Pamiętajmy jednak, aby nie mylić lekkiego nieładu z bałaganem, który dość szybko może się wedrzeć w każde wnętrze. Jeśli jednak postawimy na prostotę, minimalizm i funkcjonalność, ograniczając w swoim mieszkaniu rzeczy zbędne, z pewnością uda nam się stworzyć wspaniałe mieszkanie w wymarzonym stylu.