Oświetlenie większości pomieszczeń w domu powinno składać się z dwóch elementów. Pierwszy to oświetlenie ogólne. Tę funkcję pełni zwykle główna lampa, zawieszona pod sufitem na środku pomieszczenia.

oświetlenie miejsca pracy

Równie istotne jest jednak oświetlenie miejscowe. Za jego pomocą oświetlamy tylko wybrany fragment wnętrza, w którym mocniejsze światło jest szczególnie potrzebne. Może to być kącik do czytania książek lub biurko do pracy. Warto pamiętać, że odpowiednie oświetlenie miejsca pracy jest niezbędne do tego, abyśmy mogli pracować wydajnie. Bez dobrego oświetlenia nasze oczy szybko zaczną się męczyć, a nas zacznie boleć głowa. Oczywiście, oświetlenie miejsca pracy nie może być zbyt mocne.

oświetlenie miejscowe

Najlepiej sprawdzają się w tym przypadku standardowe lampki biurowe, choć lista pomysłów i możliwości jest znacznie dłuższa. Lampkę można na przykład przymocować do ściany, tak, aby nie zajmowała miejsca na biurku. Takie oświetlenie miejscowe znacznie poprawi nasz komfort w czasie pracy. Warto również pamiętać o wyborze odpowiednich żarówek, które będą emitowały światło przyjazne dla naszego oka.