Jakie zalety mają bramy garażowe rolowane? Zastanawiasz się, czy brama rolowana jest dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem? Czym się wyróżnia i jak się ją produkuje? Na pytania odpowiadamy w dzisiejszym artykule. 

  1. Jak się produkuje bramy garażowe rolowane?
  2. Jakie zalety mają bramy rolowane?

Aktualnie na rynku można znaleźć wiele bram garażowych, które różnią się nie tylko wielkością, ale i sposobem otwierania się czy budową. Z tego powodu wybór optymalnego rozwiązania jest znacznie utrudniony. Brama garażowa rolowana to jedno z kilku rozwiązań, na które warto zwrócić uwagę – szczególnie jeśli masz mało miejsca przed garażem lub po prostu zależy Ci na tym, aby po otwarciu, skrzydło bramy nie zajmowało żadnej przestrzeni. Z czego składa się brama garażowa rolowana? Jakie ma zalety i wady? Szczegóły na temat bram rolowanych znajdziesz w poniższym wpisie. 

Jak się produkuje bramy garażowe rolowane?

Zastanawiasz się, jak się produkuje bramy garażowe rolowane i jakie mają właściwie zalety? Otóż z reguły bramy rolowane wykonuje się z wysokogatunkowej blachy, a dokładniej z materiałów, które charakteryzują się wysoką odpornością na czynniki atmosferyczne oraz na uszkodzenia mechaniczne. Swoim sposobem działania oraz wyglądem przypominają nieco rolety zewnętrzne. Bramy garażowe rolowane zbudowane są z profili dwuściennych, które łączy się za pomocą zaczepów pełnych lub perforowanych. Skrzydło takiej rolowanej bramy tworzy pancerz, który może mieć – na przykład – profile z przeszkleniami lub innymi elementami wykonanymi z poliwęglanu czy akrylu. Przeszklenia to świetna opcja umożliwiająca bezproblemowe doświetlanie wnętrza garażu. I tym samym w ciągu dnia nie musisz włączać światła w garażu, co przekłada się oczywiście na oszczędność energii. 

W trakcie otwierania bramy zwijanej pancerz roluje się i tym samym nawija na specjalny wał napędowy. Element ten umieszcza się w kasecie, która jest zamontowana na zewnątrz lub wewnątrz garażu. Brama rolowana garażowa składa się także z szyn prowadzących. To po nich — a dokładniej po rolkach — pancerz rusza się w kierunku pionowym zarówno w górę, jak i w dół.

Aby zagwarantować odpowiednią izolację termiczną, profile aluminiowe wypełnia się optymalną warstwą pianki poliuretanowej. Dzięki temu w zimowym okresie wewnątrz garażu jest z reguły ciepło. 

Na rynku dostępne są bramy garażowe z dodatkowymi elementami gwarantującymi wysokie bezpieczeństwo. Możesz zatem wybrać bramę rolowaną z zamkiem patentowym czy wkładkami antywłamaniowymi. Specjalne zabezpieczenia, które chronią przed podważaniem blatu skrzydła to doskonała opcja dla tych, którzy obawiają się ataku złodzieja. Można także zamontować blokadę dociskową. Zadaniem tego elementu jest utrzymanie skrzydła w zamkniętej pozycji w sytuacji, gdy dojdzie do próby niewłaściwego otwarcia rolowanej bramy.

Bramami rolowanymi można sterować zdalnie – na przykład za pomocą pilota. To doskonała opcja szczególnie w te dni, kiedy jest zimno lub gdy pada deszcz. Dzięki sterowaniu zdalnemu nie będziesz musiał wychodzić z nagrzanego samochodu, aby otworzyć bramę i wjechać do garażu. 

Jakie zalety mają bramy rolowane?

Bramy garażowe rolowane mają wiele zalet. Do najważniejszych plusów zalicza się przede wszystkim fakt, że bramę garażową można zamontować właściwie w każdej chwili – nie tylko w trakcie budowy, ale i w istniejącym już budynku lub domu. Ponadto rolowane bramy to duża oszczędność miejsca. Jak wspominaliśmy, pancerz w całości zawija się na wał i chowa w kasecie. To świetne rozwiązanie dla tych klientów, którzy dysponują krótkim podjazdem lub gdy podjazd ten jest zlokalizowany blisko ruchliwej ulicy. Rolowane bramy garażowe gwarantują komfort obsługi. Dzięki temu, że posiadają napęd elektryczny, można otwierać je i zamykać za pomocą zdalnego systemu sterowania. 

Niestety, bramy garażowe rolowane nie są pozbawione wad. Ich największym minusem – i według wielu jedynym właściwie – jest cena. W porównaniu do innych rodzajów bram rolowane rozwiązania są stosunkowo drogie. Jednakże szereg zalet w połączeniu z wysokiej jakości materiałami sprawiają, że takie bramy rolowane są inwestycją służącą latami. Jeśli zależy Ci na tym, aby nie musieć wymieniać bramy garażowej co kilka lat, gwarantujemy, że modele rolowane spełnią Twoje oczekiwania. Bramy rolowane dostępne w ofercie polskiej firmy to gwarancja wysokiej jakości. Solidny pancerz bramy rolowanej oraz szeroka kolorystyka pancerzy bram garażowych sprawiają, że coraz więcej osób wybiera bramy garażowe rolowane produkowane w Polsce. Decydując się na opcję ze zautomatyzowaniem sterowania napędem bramy, można dodatkowo zwiększyć komfort użytkowania.