Schody to jeden z elementów nieruchomości, który odgrywa ważną rolę. Stąd też trudno się dziwić, że każdy inwestor stara się je przygotować możliwie najlepiej. Bardzo często są one wykonane z betonu, gdyż zapewnia im to duża wytrzymałość. Do tego materiał ten jest dość powszechny i samych fachowców mogących podjąć się zlecenia nietrudno znaleźć.

Tego rodzaju schody należą też do tych z gatunku wygodnych i komfortowych. Jednak dla wielu ludzi ich wadą może być duża surowość. Z tego też powodu decydują się oni na obkładanie schodów betonowych drewnem.

Wszystko, co trzeba wiedzieć o wykończeniu betonowych schodów drewnem

Jak zapewne wszyscy zdajemy sobie sprawę codzienna eksploatacja schodów, ma duży wpływ na ich stan. Powstają wówczas szpecące ślady na stopniach, co wymusza na inwestorze zainwestowanie w stopnice o większej odporności. Stopnica to wierzchnia część schodów. Warto dodać, że druga część tj. pionowa część stopnia (podstopnica), jest narażona z kolei na zabrudzenia od czubków butów. Do stworzenia obu tych elementów można użyć tego samego budulca np. drewna albo też zastosować dwa odrębne materiały. Przykładem takiego połączenia są stopnie z drewna i podstopnice na bazie płytek z ceramiki. Obkładanie schodów betonowych drewnem musi opierać się o określone gatunki drewna tak, aby spełniały pokładane w nich nadzieje. Stopnie schodowe z drewna muszą być twarde, a zatem optymalny będzie tu dąb, buk i jesion.

Prace konserwacyjne

Oczywiście samo nałożenie na schody betonowe drewna to za mało. Wynika to z tego, że trzeba jeszcze je wykończyć odpowiednio. W tym też celu idealne będzie ich lakierowanie. Jest to zróżnicowane w zależności od gatunku samego drewna, ale dzięki temu zabezpieczymy je przed uszkodzeniem.