Wraz z nadejściem wiosny i lato, coraz częściej wywieszamy pranie na zewnątrz. Powody są co najmniej dwa – po pierwsze pranie znacznie szybciej schnie, a po drugie ubrania wysuszone na słońcu nie mają „zapaszku”, który może wejść w tkaniny podczas suszenia w domu. Zatem jak zrobić suszarkę na pranie do ogrodu?
Suszenie prania na zewnątrz jest bardzo praktyczne. Dzięki suszeniu na zewnątrz, suszarka nie zajmuje miejsca w domu, zwłaszcza, gdy mamy mało miejsca. Chcąc wybrać odpowiednią suszarkę na pranie do ogrodu, musimy odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań.

Suszarka na pranie do ogrodu

Najwięcej zwolenników ma suszarka ogrodowa, wykonana z metalu. Jest ona trwała i odporna na warunki atmosferyczne. Suszarka na pranie może być wykonana również z drewna lub materiałów sztucznych. Jednak ich trwałość jest znacznie krótsza.

Wybierając suszarkę ogrodową musimy pamiętać, by pasowała do miejsca, w którym będzie zainstalowana. Dobrze jeśli będzie komponowała się z całością ogrodu.

Najpopularniejszymi suszarkami są te przypominające parasol. Taka suszarka jest w stanie pomieścić dużą ilość ubrań. Dobrze sprawdzi się na dużej przestrzeni. Jeśli miejsca w ogrodzie jest niewiele, doskonale sprawdzą się suszarki mobilne – w kształcie wieży lub zwykłego stojaka.

Ważny jest również wybór miejsca, w którym zostanie ustawiona suszarka. Powinno być nasłonecznione i stabilne, by podczas wiatru nasza suszarka się nie przewróciła.

Jak zrobić suszarkę na pranie do ogrodu?

Suszarkę na pranie można z powodzeniem wykonać samodzielnie. Wystarczy przygotować odpowiednią konstrukcję, np. z drewnianych belek i przyczepić do nich sznurki, na których będzie można wieszać pranie.

Jeśli mamy w ogródku altanę, można wykorzystać ją do suszenia prania. Wystarczy pod dachem zamontować sznurki, na których zawiesimy pranie. Sznurki powinny móc się zsuwać, aby podczas rozwieszania prania, nie trzeba było wchodzić na drabinę.

Suszenie prania na zewnątrz to pewność, że pranie wyschnie nam szybko i będzie pachniało świeżością. Suszenie na wietrze ułatwia również prasowanie, gdyż wiatr rozprostowuje zagniecenia w tkaninach.