Ile kosztuje wyspa kuchenna? Na tym pytaniem często zastanawiają się osoby, które chcą urządzić kuchnię w wysokim standardzie i ciekawym designie

 

Wyspa kuchenna – dlaczego warto?

Wolnostojąca wyspa kuchenna może być ciekawym rozwiązaniem aranżacyjnym. Ułatwia organizację przestrzenną kuchni. W przypadku posiadania kuchni połączonej z salonem, wyspa stanowi umowną granicę pomiędzy nimi. W przypadku dużych kuchni, wyspa oddziela strefę spożywania posiłków od strefy ich przygotowywania. Wyspa kuchenna nie musi wcale znajdować się w dużej i przestrzennej kuchni. Idealnie sprawdzi się również w małej przestrzeni.

Wyspa kuchenna nie tylko służy do przygotowywania posiłków, ale jest miejscem, w którym możemy zjeść razem z przyjaciółmi. Wystarczy do blatu dostawić stołki barowe i możemy spożywać, przy wyspie, posiłki. Może stać się również idealnym mini barem.

Wyspa zastępuje więc stół kuchenny i dzięki temu zyskujemy w kuchni więcej miejsca. Dodatkowo może znajdować się na niej zlewozmywak, a pod nią szafki czy szuflady i wówczas, podczas przygotowania posiłków, wszystko mamy pod ręką. Wyspa kuchenna może stanowić również dodatkowe miejsce, w trakcie przygotowywania większego przyjęcia.

W dużej kuchni, wyspa kuchenna będzie wspaniałym sposobem zaaranżowania przestrzeni. Znajdując się na środku, stanowi oryginalny elementem wystroju kuchni.

Ile kosztuje wyspa kuchenna?

Wszystko zależy od tego czy korzystamy z gotowego projektu czy dostosowujemy wygląd i wymiar wyspy do naszej kuchni. Cena uzależniona jest również o wielkości wyspy kuchennej. Gotowe projekty są tańsze i pozwalają na odpowiednie zagospodarowanie wszystkich niezbędnych elementów. Im większa wyspa kuchenna i więcej elementów na niej, tym cena rośnie.

Na rynku dostępne są również wyspy kuchenne na kółkach, które idealnie sprawdzą się w mniejszych przestrzeniach, na przykład w kawalerkach.

Wyspa kuchenna może być bardzo praktycznym i funkcjonalnym meblem, który pozwoli nadać przestrzeni oryginalności.