Wygodna poduszka do spania to taka, która jest dobrana do wzrostu, wagi, a także preferencji użytkownika. Wybierając tego typu produkt, należy też wziąć pod uwagę pozycję, w której najczęściej śpi dana osoba. Na wybór ma wpływ również twardość materaca. Dobrze dobrana poduszka musi dobrze podtrzymywać głowę i pomagać w utrzymaniu podczas snu pozycji zdrowej dla kręgosłupa. Jaką poduszkę najlepiej wybrać i jakie powinna mieć wypełnienie?

Jak dobrać wygodną poduszkę do spania?

Osoby śpiące na boku powinny zdecydować się na poduszkę o niskiej lub średniej grubości. Jeżeli użytkownik ma szerokie ramiona i rozbudowaną klatkę piersiową, powinien zdecydować się na wysoką poduszkę. Nie poleca się spania na brzuchu, ponieważ w tej pozycji kręgosłup jest mocno wygięty. Aby nie obciążać dodatkowo odcinka szyjnego, osoby, które śpią w ten sposób, powinny zdecydować się na niską poduszkę. Warto pamiętać, że niezależnie od pozycji podczas snu, jeżeli materac jest miękki, to poduszka powinna być nieco twardsza.

Jakie są najpopularniejsze wypełnienia poduszek?

W sprzedaży znajdują się poduszki z wypełnieniem syntetycznym i naturalnym. Produkty z wkładem silikonowym są rekomendowane osobom cierpiącym na alergie skórne i oddechowe. Można czyścić je w domowej pralce i poddawać mechanicznemu suszeniu. Wśród poduszek naturalnych najczęściej spotyka się te z wypełnieniem bambusa, które swoją popularność zawdzięczają właściwościom antybakteryjnym. Większość osób decyduje się na wygodne poduszki do spania z puchem, które gwarantują wysoką przewiewność. Ponadto są miłe w dotyku i zapewniają dobrą absorpcję wilgoci.

Jaką poduszkę z naturalnym wypełnieniem wybrać?

Najwyższą trwałością odznaczają się poduszki puchowe. Można zakupić je np. w sklepie internetowym Pen-Pol. Firma oferuje ekskluzywne poduszki mające aż 95% puchu, produkty premium składające się w 70% z pierza i w 30% z puchu oraz standardowe poduszki z pierzem i dodatkiem puchu. Osoby, które śpią na plecach, mogą zdecydować się na poduszkę zawierającą zarówno pierze, jak i puch, ponieważ są nieco twardsze niż te z samym puchem. Śpiącym na boku zaleca się miękkie wypełnienie z puchu, które jest sprężyste i skutecznie odciąży odcinek szyjny.