Większość turystów podróżujących do Azji Poludniowo-Wschodniej wybiera jako cel podróży Tajlandię. Jednakże to nie jedyny region warty zobaczenia. Jeżeli chcesz uniknąć tłumu turystów, zdecyduj się na Malezję.

Malezja co warto zobaczyć
Podróżnicy, którym zależy na odpoczynku w rajskich klimatach, powinni wybrać się na jedną z malezyjskich wysp. Najbardziej popularna jest wyspa Borneo, ale świetne warunki do plażowania znajdziesz również na Wyspach Perhentian. Jeżeli interesuje cię snorkeling, to miejscem dla ciebie jest Palau Payar. Malezja ma wiele pięknych plaż a czysta woda i rafy koralowe zachęcają do nurkowania.
Miłośnicy dzikiej przyrody również znajdą tu coś dla siebie. Na wyspie Borneo znajduje się Park Narodowy Bako, a w nim Orangutan Center i Kuala Selangor, czyli park świetlików. Jeżeli zależy ci na naprawdę mocnych wrażeniach, udaj się do najstarszej dżungli świata – Taman Negra. Żyją w niej dzikie zwierzęta, a przyrodę można podziwiać z zawieszonych wysoko mostów linowych.
Stolicą Malezji jest Kuala Lumpur. Miasto oferuje wiele atrakcji. Jego symbolem są dwie bliźniacze wieże Petronas Towers. Można z nich podziwiać panoramę miasta. Warto zobaczyć także Meczet Narodowy (Masjid Negara). Przy wejściu można wypożyczyć specjalne ubranie, zakrywający ciało, bo muzułmanie wymagają od wszystkich wchodzących do meczetu odpowiedniego stroju. Zaledwie 13 km od centrum miasta znajdują się Jaskinie Batu. Wejścia do nich strzegą posągi hinduistycznych bogów, a na schodach prowadzących do jaskiń spotkasz małpki, które naciągają turystów na jedzenie.
Wpływ kultury chińskiej odnajdziemy na wyspie Penang. Słynie ona z wyśmienitej kuchni. Będąc na miejscu, trzeba koniecznie odwiedzić drewniany port Jetty, wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, oraz starówkę Georgetown. Miłośnicy herbaty powinni udać się na Cameron Highlands. Znajdziemy tam malezyjskie plantacje wyśmienitej herbaty, z której słynie Malezja.
Zwiedzając Azję Południowo-Wschodnią trzeba koniecznie zatrzymać się w Malezji. To mało popularny kraj, który ma turystom wiele do zaoferowania. Gwarantuje wypoczynek i cudowne widoki.