Każda mała dziewczynka powinna mieć swoją własną przestrzeń, w której będzie mogła bawić się, uczyć i wypoczywać. Organizując i meblując pokój dla dziecka warto pomyśleć o meblach dostosowanych do jej wzrostu i potrzeb, a także preferencji. A jaka szafa na ubrania i bibeloty najlepiej odnajdzie się w pokoju małej dziewczynki?

Jaki styl i kolor szafy najlepiej sprawdzi się w takim pokoiku?

Jeżeli chodzi o kolorystykę mebli w pokojach dziecięcych, oczywiście można pokusić się o wybór mebli w kolorze różowym, fioletowym, niebieskim, zielonym czy jakimkolwiek innym. Z pewnością taka kolorystyka sprawi radość małemu dziecku i pozwoli mu otaczać się takimi przedmiotami, które naprawdę ono lubi. Zwykle jednak rodzice starają się myśleć trochę bardziej praktycznie, to znaczy dobierać kolory tak, aby nie znudziły się dziecku zbyt szybko, i aby za kilka lat również sprawdziły się w jego pokoju po ewentualnej lekkiej modyfikacji wnętrza i dorzuceniu kilku dodatków. Dobrym wyborem, na który rodzice chętnie stawiają od wielu lat, są meble w stylu skandynawskim, które są jasne, lekkie i bardzo dobrze pasują do dziecięcych wnętrz. Jednak w dobrze zaopatrzonych sklepach znajdziesz również szafy, które wykonane są z płyty meblowej wysokiej jakości i reprezentującej różne style, na przykład nowoczesny czy prowansalski, które również wspaniale odnajdują się w pokoju małej dziewczynki.

Jakie cechy powinna posiadać szafa na ubrania dla dziewczynki?

Szafa na ubrania dla dziewczynki nie musi koniecznie być mała, choć warto uczyć dziecko od najmłodszych lat, aby umiało samo z niej korzystać. Z reguły jednak to rodzice będą wkładać i wyjmować ubrania z takiej szafy, dlatego śmiało można pozwolić sobie na meble o normalnych wymiarach. Dobrym pomysłem jest wybór takich szaf, które u dołu mają kilka szuflad pozwalających dziecku na samodzielność w trakcie ubierania. Oprócz drążka na wieszaki w takiej szafie przyda się też dużo regałów, na których będzie się umieszczało poskładane w kostkę ubrania. Funkcjonalność w połączeniu z ładnymi frontami to wybór na długie lata – praktyczny i nowoczesny!