Prace wykończeniowe bywają skomplikowane dla wielu osób, co wynika z wielu detali z nimi związanych. Często to od nich zależy sukces danego przedsięwzięcia i trzeba mieć określoną wiedzę, aby móc uzyskać pożądany rezultat. Tak też jest w przypadku chęci ocieplenia i dlatego też warto przyjrzeć się temu rozwiązaniu.

Jak powszechnie wiadomo podłoga, dach i ściany są narażone na wilgoć i zimno i inne czynniki. Chcąc ograniczyć te aspekty, trzeba ją wykonać w niezwykle staranny sposób, bo w przeciwnym razie może dojść do utraty ciepła, a w dłuższej perspektywie do uszkodzenia. Stąd też konieczne jest jej ocieplenie, w którym bierze udział folia. Ma ona za zadanie zabezpieczać podłoże przed wodą i wilgocią. Folia może układać na szereg sposobów, które są zależne od zastosowanego przez nas materiału izolacyjnego. Stąd też nieco odmienne jest rozkładanie folii pod styropian i pod np. wełnę mineralną bądź keramzyt. Dlatego też warto pochylić się nad tym tematem.

Sposoby rozkładania folii hydroizolacyjnej

Jak zostało wspomniane metodologia rozkładana folii, jest zależna od materiału izolacyjnego. W przypadku wełny mineralnej oraz keramzytu naszą folię układamy pod i na izolator. W przypadku styropiany sprawa może wyglądać dwojako, lecz najczęściej rozkładanie folii pod styropian nie ma znaczenia, bo można ją też dać na ten izolator. Znajdując się jednak pod styropianem folia, chroni przed wilgocią, co w pewnych punktach może mieć znaczenie. Warto więc o tym pamiętać i rozpatrywać powyższe kwestie indywidualnie w odniesieniu do okoliczności.