Obecnie powszechną czynnością w kontekście domów mieszkalnych jest proces ich ocieplania. Nie powinno to w żaden sposób nikogo dziwić, ponieważ jest to zdecydowanie najlepszy sposób, aby zoptymalizować nakłady ponoszone na ogrzewanie. Warto się więc nieco uważniej zastanowić: ile kosztuje ocieplenie styropianem? Nie jest to przecież nieuzasadnione, a taka wiedza ułatwi życie wielu osobom. Sprawdź więc sam i przeczytaj nasz artykuł!

Korzyści powstające z korzystania ze styropianu

Pragnąc ocieplić swoją nieruchomość każdy inwestor, ma szereg możliwości. Jednak od bardzo dawna prym w tej kwestii wiedzie zdecydowanie wełna mineralna i styropian. Jak większość rozwiązań oba też mają swoje plusy i minusy. Nie jest jednak zaskakujące, że przy stosunkowo zbliżonych parametrach zwraca się uwagę na ekonomię, a w kwestii kosztów styropian wypada o wiele atrakcyjniej. Wielu specjalistów z zakresu budownictwa szacuje, że różnice mogą sięgać od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych!

Warto dodać, że to nie jedyny atut styropianu. Jest to bowiem najłatwiejszy w zakupie izolator. Da się go bez trudu kupić w zasadzie w każdym sklepie budowlanym. Do tego dość powszechne są jego różne warianty i grubości. Kolejną zaletą przemawiającą na korzyść styropianu jest to, że niezwykle łatwo się go nakłada a powierzchnię do izolacji. Styropian ma też małą wsiąkliwość wody i do tego jest szybkoschnący.

Ile kosztuje ocieplenie styropianem?

Postanowione w ten sposób pytanie nie jest jakoś skomplikowane. Warto mieć na uwadze to, że koszty mogą być nieco rozbieżne w różnych regionach kraju. Do tego dochodzi konkretny wykonawca, lecz da się wykazać pewien przedział kosztowy. Tym samym średni przedział za taką usługę waha się w granicach od 100 do 140 zł/m².