Mycie podłogi to rzecz zdawałoby się banalna. Okazuje się jednak, że jeśli zagłębimy się w temat, to jest on znacznie bardziej złożony. Co warto w takim razie wiedzieć w kwestii mycia podłóg?

Wybierz odpowiedni płyn

Większość z nas korzysta raczej z uniwersalnego płynu do podłóg. Nie jest to jednak najlepsze rozwiązanie. O ile zapewni nam to czystą posadzkę, o tyle raczej nie wydobędzie z niej całego piękna.

Dobór płynu w zależności od zabrudzenia

Oczywiście różne powierzchnie, w różnych pomieszczeniach będą się brudzić w inny sposób. Dlatego czasami trzeba dobrać odpowiedni środek. Do mycia podłogi w kuchni warto będzie na przykład postawić na płyn, który skutecznie usuwa wszelki tłuszcz. Do posadzek mocno brudzących się można natomiast kupić specjalny środek o silniejszych właściwościach czyszczących.

Rodzaj podłogi ma znaczenie

Bardzo istotny wpływ na ostateczny efekt ma dobór odpowiedniego środka do materiału, z którego wykonana jest nasza podłoga. Czym innym bowiem powinniśmy czyścić parkiet, żeby pięknie i zdrowo się prezentował, a czym innym polerować jasne płytki w łazience. Co więcej, dobranie nieodpowiedniego płynu może wręcz zniszczyć naszą podłogę!

Zdecyduj się na sposób czyszczenia

Najpopularniejszym rozwiązaniem do mycia posadzek są oczywiście mopy. Jednak wybór odpowiedniego nie jest taki prosty jakby się mogło wydawać. Jest tak dlatego, że wybór tradycyjnego mopa z mikrofibry zupełnie inaczej wpłynie na nasze mycie podłogi niż wybranie nowoczesnego mopa obrotowego. Coraz popularniejsze jest także specjalistyczne urządzenie do mycia podłóg w domu. Nie jest to jednak rozwiązanie dla każdego i jego wybór zależy głównie od potrzeb, ale także budżetu.

I nagle okazuje się, że zwykły mop z uniwersalnym płynem to jednak nie to, czego potrzebujemy. Warto więc przysiąść przy zakupach do domu i wybrać odpowiednie środki.