Jednym z pytań, które klienci zawsze zadają nam podczas rozpoczynania projektu, jest: jak znaleźć ekipę remontową ale zaraz po całym zamieszaniu przychodzi na myśl kolejne pytanie: jak ja ogarnę ten bałagan? Podczas przebudowy zawsze pojawia się kurz budowlany, ale priorytetem jest oczyszczenie przestrzeni i ograniczenie pyłu, który dostaje się do przestrzeni. Dzisiaj dzielimy się naszymi wskazówkami, jak pozbyć się pyłu budowlanego w domu podczas przebudowy lub remontu.

Zbierz materiały

Posiadanie odpowiednich materiałów do usuwania pyłu budowlanego jest kluczowe, ponieważ pomoże ci to zrobić szybciej i będziesz miał te materiały pod ręką, abyś mógł czyścić podczas przebudowy.
-Filtry powietrza
-Zużyte arkusze suszarki
-Miotła
-Taśma
-Odkurzacz HEPA
-Środek czyszczący przeznaczony do twojego rodzaju podłogi
-Ścierki myjki itp.

Sprawdź i wymień filtry powietrza

Jedną z pierwszych wskazówek na temat czyszczenia pyłu budowlanego jest czyszczenie i sprawdzanie filtrów powietrza w całym domu. Umożliwi to zatrzymanie pyłu, zanim dostanie się do kanałów powietrznych. Często sprawdzaj filtry i wymieniaj je po zakończeniu projektu budowlanego. Dzięki temu Twój dom będzie bezpieczny dla Ciebie i Twojej rodziny. Spowoduje to również usunięcie wszelkiego zatrzymanego pyłu nagromadzonego w filtrach.

Ściany i podłogi

Jeśli masz pytanie, jak usunąć kurz budowlany ze ścian, musisz wytrzeć ściany miękkim, wilgotnym ręcznikiem, a następnie owinąć go wokół dolnej części miotły. Zabezpiecz go taśmą, jeśli musisz, a następnie popchnij ręcznik wzdłuż ścian, aby zebrać kurz i zetrzeć go. Użycie uchwytu miotły pomoże podczas próby dotarcia do szczytu ścian. Jeśli twoje ściany zostały niedawno pomalowane, powinieneś unikać używania na nich cokolwiek wilgotnego, ponieważ może to uszkodzić samą farbę. Pozostaw ściany do wyschnięcia na około 30 dni, zanim będziesz pewien, że nie wyrządzisz żadnych szkód, a następnie możesz użyć wilgoci, aby usunąć nadmiar pyłu.
Jeśli chodzi o podłogi, należy je odkurzyć, jeśli twój odkurzacz posiada certyfikat HEPA z dobrym filtrem. Regularne mycie pomoże również utrzymać pył pod kontrolą po zakończeniu pracy. Umożliwi to również czyszczenie podłogi i ogólne sprzątanie domu. Upewnij się, że używasz środka do czyszczenia podłóg, który jest zgodny materiałem na Twojej podłodze i nie zniszczy jej ani nie zrobi plam.