To wspaniały moment zarówno dla kupującego, jak i sprzedającego, kiedy dochodzi do niemalże pewnego uzgodnienia zakupu nieruchomości.

 

Jedni i drudzy cieszą się nie tylko z powodów finansowych (choć kupujący nieco mniej), ale również z kłopotu, który spada z głowy. Takie transakcje, jak kupno mieszkania albo sprzedaż mogą być naprawdę męczące… Pozostaje jedynie w takiej chwili obu stron dobicie targu – oczywiście w towarzystwie osoby notariusza. Tego natomiast wybiera albo sprzedający, albo kupujący – raczej nie ma w tej kwestii preferowanych sytuacji.

 

Najczęściej proponuje się notariusza pracującego najbliżej adresu zbywanej nieruchomości lub też zaufanego notariusza jednej ze stron, często bywa też tak, gdy jest to kupno – mieszkania czy też domu – że wybiera się notariusza, który już wcześniej prowadził sprawy tej nieruchomości. Jakie? Na przykład w przypadku lokalu w bloku należącego do spółdzielni mieszkaniowej – u notariusza, który przeprowadzał nadanie własności dla danego lokalu. Po wyborze notariusza pozostaje już tylko kupno. Mieszkania, oczywiście.