Farby w sprayu mają ogromną moc! Za ich pomocą możesz nadać drugie życie różnorodnym przedmiotom. Niezależnie od tego, czy tworzysz wyjątkowe akcesoria DIY, jesteś pasjonatem domowego majsterkowania, czy po prostu chcesz odświeżyć wygląd zniszczonym elementom. Każdy doceni zalety i możliwości, jakie dają farby w sprayu.

Ekspresowe odświeżenie przedmiotów

Farby w sprayu to chyba najszybszy sposób na nadanie naszym przedmiotom drugiego życia. Są łatwe
w zastosowaniu, praktyczne i posiadają wiele właściwości. Wiele materiałów odświeżysz za pomocą tej niezwykle łatwej w użytkowaniu farby.

Jak malować sprayem?

Zanim zaczniesz nakładać farbę w spray, warto zadać sobie kilka pytań. Może okazać się, że przedmiot należy wcześniej szlifować. Jeśli warstwy farby łuszczą się, nieestetycznie odchodzą, to w pierwszej kolejności należy wyrównać nierówności papierem ściernym. Przed nakładaniem sprayu należy zadbać o otoczenie i je odpowiednio zabezpieczyć. Najlepiej nakładać farbę na zewnątrz: w garażu, na podwórku, a jeśli mieszkamy w bloku- na balkonie. Pamiętaj, że dobra wentylacja to podstawa, ponieważ opary farby w sprayu są bardzo intensywne i mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia. Odpowiednio zabezpiecz otoczenie dookoła, by niczego nie pobrudzić. Świetnie sprawdzi się tutaj folia malarska. Nie warto malować w czasie upału bądź mrozu. Najlepiej jest nakładać farbę w sprayu w temperaturze od 20 do 30 stopni Celsjusza. Wysokie temperatury niekorzystnie wpływają na aplikacje. Podobnie jest z niskimi temperaturami. Spray należy nakładać bezpośrednio na malowany produkt.

Wstrząśnięte i mieszane

Sprayem do malowania należy odpowiednio wstrząsnąć przed nakładaniem farby. Mówi się, że należy potrząsać przez kilka minut od momentu pojawienia się charakterystycznego dźwięku kulek znajdujących się wewnątrz opakowania. Puszkę należy oddalić na około 30 centymetrów od malowanego przedmiotu. Przed bezpośrednim malowaniem warto jest przetestować kolor np. na gazecie. Będziemy mieli pewność, że wybrany przez nas spray ma pożądany przez nas odcień.

Mniej znaczy więcej

Lepiej jest nałożyć kilka cienkich warstw, niż aplikować grubą warstwę, która może powodować nieestetyczne zacieki. Dotyczy to wszystkich rodzajów farb: do metalu, drewna, czy tych do ogólnego zastosowania. Pierwsza warstwa farby to zwykle podkład. Pamiętaj, że kilka aplikacji gwarantuje lepszą kontrolę nad efektem końcowym. Dzięki temu unikniesz typowych problemów związanych z nieumiejętną aplikacją produktu. Warto zwrócić uwagę na produkty, które charakteryzują się dużą wydajnością, a także mocną siłą krycia. Z pewnością aplikacja farby będzie łatwiejsza. Pamiętaj również, by po skończonej pracy oczyścić dyszę sprayu.

Więc chodź, pomaluj mi… wszystko!

Najlepsze w sprayach do malowania jest ich… szerokie zastosowanie, ponieważ w ofercie sklepów znajdziemy spray do wielu powierzchni. Spray do metalu, spray do malowania drewna, lakiery do ogólnego zastosowania, czy emalie szybkoschnące. Sprayem do malowania możesz odświeżyć dosłownie wszystko. Metal, drewno, szkło, beton czy kamień. Warto przed zakupem zapoznać się z szeroką ofertą produktów w specjalistycznych sklepach, na przykład: https://www.dekoratorium.pl/pl/c/Produkty/Emalie-i-spraye/Farby-w-sprayu. Twoje przedmioty zyskają z pewnością lepszy wygląd.

Spraye to malowania są nie tylko dla twórców rękodzieła

Ogromny wybór lakierów i łatwość aplikacji sprawia, że spraye do metalu, czy drewna, to coraz popularniejsze metody na nadanie przedmiotom drugiego życia. W ofercie specjalistycznych sklepów znajdziemy produkty w wielu kolorach i właściwościach. Spraye do malowania występują również w formie uniwersalnego produktu, który nada się zarówno do malowania metalu, drewna, a także betonu. Oferta sklepów jest naprawdę szeroka i z znajdziesz znajdziesz w nich produkty w niemalże każdej kategorii.