Od dłuższego czasu słusznie zresztą uznaje się drewno za bardzo korzystny dla człowieka materiał. Słyszy się również głosy, że jest to w pewnym stopniu synonim luksusu i wygody. W dużej mierze wynika to zapewne z kosztów, jakie należy ponieść na wspomniany materiał budulcowy. Jednak warto, ponieważ jest to ekologiczny materiał i do tego nad wszech miar piękny. Stąd też tworzy się z niego szereg elementów i często stanowi ważną część budowy domu. Można z powodzeniem wykorzystać drewno do przygotowania tarasu. Warto jednak wiedzieć, że nie każdy gatunek nadaje się w równym stopniu bądź też użycie jest nieopłacalne. Jakie zatem wybrać deski na taras? O tym będzie poniżej.

Niewiele rzeczy robi tak duże wrażenie, jak deska tarasowa modrzew impregnowana ciśnieniowo użyta na tarasie. Jest to szalenie estetyczny wybór i jednocześnie przełamuje tendencje, że wszystko musi być murowane. Warto więc nieco przyjrzeć się temu rozwianiu, o właściwie dobrana i pielęgnowana będzie nam służyć w formie tarasu przez długi czas. To ważne, bo w naszym klimacie panują zmienne czynniki atmosferyczne, a deszcz, śnieg i temperatura mogą nie obejść się łaskawie z naszym tarasem.

Deska z modrzewia europejskiego na tarasie?

Możliwości jest wiele, ale naszą propozycją w kontekście budulca na wymarzony taras wygrywa deska tarasowa modrzew impregnowana ciśnieniowo.  Jest to szalenie odporny gatunek, ale i tak warto go odpowiednio zabezpieczyć. Doskonale sprawdzi się w tym przypadku regularne olejowanie. Drzewo to posiada charakterystyczne sęki i wyróżnia się intensywną pomarańczowo-czerwoną barwą. Zamiast modrzewia europejskiego można też sięgnąć po odmianę syberyjską. Jest to jeszcze twardsze drzewo i wykazuje wyższą odporność na biodegradację. Tym samym to w połączeniu z ponadprzeciętną estetyką stanowi wyśmienitą alternatywę dla znacznie droższych egzotycznych gatunków.