Huśtawka drewniana do domu to dopełnienie ogrodu. To idealny wypełnienie ogrodowej strefy relaksu i wypoczynku. Jak wybrać odpowiednią huśtawkę dopasowaną do naszego ogrodu
Beztroski odpoczynek w swoim własnym ogrodzie, kto o tym nie marzy? Bujanie się, kołysanie to chwile wytchnienia po całym dniu lub tygodniu pracy. Drewniana huśtawka do domu może być wspaniała ozdobą ogrodu i naszą dumą.

Huśtawka drewniana jest stabilna i co ważne bezpieczna dla alergików. Drewniane huśtawki stanowią doskonałą alternatywę dla huśtawek metalowych. Dzięki temu, że przetrwają w każdych warunkach atmosferycznych, nie muszą być chowane na zimę.

Wybór odpowiedniej huśtawki to klucz do zadowolenia.

Jak wybrać huśtawkę?

Zanim wybierzemy idealną drewnianą huśtawkę, warto zastanowić się, w którym miejscu ją postawimy. To zapewni komfort jej użytkowania. Kiedy już wybierzemy miejsce, w którym ma się znajdować, należy je dokładnie wymierzyć. Pod uwagę musimy wziąć także przestrzeń za i przed huśtawką, aby nic nie hamowało jej podczas bujania.

Huśtawka powinna być ustawiona na wyrównanym i utwardzonym miejscu. Warto, by miejsce, gdzie ustawimy huśtawkę było osłonięte od wiatru. Zbyt duży przeciąg sprawi, że komfort bujania zostanie zachwiany.

Huśtawka drewniana do domu

Wybierając huśtawkę musimy sprawdzić jej maksymalne obciążenie. To zapewni nam bezpieczeństwo użytkowania. W huśtawkach przeznaczonych dla dorosłych trzech osób maksymalne obciążenie wynosi 300 kilogramów.

Huśtawka drewniana do domu powinna mieć solidną podstawę. To zapewni nam bezpieczeństwo. Jednocześnie będziemy mieli pewność, że huśtawka nie przewróci się podczas dużego wiatru.

Ceniąc sobie wygodę i komfort, sprawdź jak wyprofilowane jest siedzisko huśtawki. Ważne jest, by miała wygodne oparcie. Niektóre mają daszek, który chroni przed słońcem.

Decydując się na zakup drewnianej huśtawki ogrodowej, musimy zwrócić uwagę na rodzaj drewna, z której została wykonana. Te wykonane z drzew liściastych są znacznie trwalsze. Ważna jest również konserwacja i impregnacja huśtawki.