Oświetlenie LED z roku na rok zdobywa w naszym kraju coraz większe grono zwolenników. Trudno jednak jest się temu dziwić, bowiem technologia ta faktycznie posiada mnóstwo zalet.

dlaczego po wyłączeniu światła żarówki LED lekko świecą

Zanim jednak zdecydujemy się na wdrożenie tych rozwiązań warto dokładniej zapoznać się z ich charakterystyką. Istnieje kilka pytań, które są często zadawane przez posiadaczy takiego oświetlenia. Wielu ludzi pyta na przykład, dlaczego po wyłączeniu światła żarówki LED lekko świecą. Faktycznie może to być pewien problem. Wydaje się bowiem, że nawet po wyłączeniu oświetlenie LED emituje jeszcze lekkie światło. Odpowiedź na to, dlaczego żarówki LED świecą po wyłączeniu nie jest jednak tak trudna, jak się wydaje.

dlaczego żarówki LED świecą po wyłączeniu

Wielu ludzi szuka rozwiązania tego problemu w niewłaściwym miejscu. Zastanawiając się, dlaczego po wyłączeniu światła żarówki LED lekko świecą szukamy przyczyn między innymi w stanie technicznym instalacji elektrycznej. W rzeczywistości zazwyczaj światło to emitowane jest przez niewielką diodę należącą do wyłącznika światła. Jeśli ktoś zatem zastanawia się, dlaczego żarówki LED świecą po wyłączeniu, to rozwiązanie tego problemu może być bardzo proste – wystarczy zwyczajnie wymontować ową diodę.