Kominek – wiele osób o nim marzy, zwłaszcza zimą. Pozwala nie tylko na ogrzanie domu, ale przede wszystkim nadaje mieszkaniu, niepowtarzalnej atmosfery. W czasie świąt dekoracja świąteczna kominka może dodać wnętrzu ciepła i uroku
Dekoracja świąteczna kominka jest tak samo ważna, jak dekoracja choinki. Powinna współgrać z ogólną dekoracją świąteczną mieszkania. Kolory ozdób powinny być takie same, by nie wprowadzić wizualnego chaosu.

Kominek sam w sobie jest ozdobą salonu. To, co postawimy na kominku czy zawiesimy na nim zależy tylko od naszej wyobraźni. Ważne, by nie popaść w kiczowatość.

Dekoracja świąteczna kominka – jaki styl wybrać?

Przygotowując dekoracje świąteczne musimy zastanowić się, jaki styl będzie przeważał. Mamy do wybory styl klasyczny, nowoczesny, rustykalny, eko czy skandynawski. Każdy z nich ma swoje charakterystyczne elementy.

Styl klasyczny to styl, w którym dominuje kolor i bogactwo. Dekoracje są wykonane z materiałów sztucznych i naturalnych. Na kominku mogą pojawić się girlandy z lampkami choinkowymi lub wieńce. W tym stylu pojawia się także figurki aniołów czy gwiazdki. Czas świąt idealnie podkreślą zwisające z kominka skarpety na prezenty.

Styl nowoczesny, z kolei pozbawiony jest ozdób, jest bardzo prosty. W stylu nowoczesnym, na kominku ustawimy np. świece w szklanych lampionach czy świecznikach. W stylu nowoczesnym przeważa kolor srebrny i złoty.

Styl eko to styl stawiający na naturalne ozdoby. Dekoracja świąteczna kominka w stylu eko to, na przykład, pomalowane spreyem szyszki. Uroku świątecznego dodadzą również gałązki choinki, położone na kominku.

W stylu skandynawskim dominować będzie biel, szarość czy inne zimne barwy. Dekoracje wykonane są z naturalnych materiałów. Króluje tu drewno, wiklina, kamień czy metal.

Wybierając ozdoby świąteczne musimy pamiętać, że na kominku nie powinno być zbyt dużo bibelotów. Ładnie zaaranżowany kominek świąteczny, to kominek minimalistyczny, z zaznaczonymi akcentami. Zbyt duża ilość figurek, świec, girland sprawi, że nie uzyskamy zamierzonego efektu, a nasz kominek będzie wyglądał wręcz groteskowo.