Coraz chętniej montowanym w mieszkaniach systemem grzewczym jest ogrzewanie podłogowe. Jest to niezwykle ciekawe rozwiązanie, które posiada szereg zalet. To w końcu nie tylko ładnie prezentujący się system, ale też gwarantuje równomierny rozkład ciepła. Instalacja tego systemu grzewczego nie jest jakoś skomplikowana, ale pewne uchybienia i usterki mogą się przytrafić. Warto o tym pamiętać, bo mogą one mieć wpływ na awaryjność i wadliwe działanie całej instalacji grzewczej.

Warto się więc zastanowić, dlaczego nie działa ogrzewanie podłogowe?

Każdy wytwór ludzkich rąk może ulec awariom i tak też jest w kontekście ogrzewania podłogowego. Warto zatem przyjrzeć się kilku tym występującym najczęściej. Taką jest na pewno zbyt wysoki poziom temperatury podłogi, co w konsekwencji prowadzi do pęknięć na płytkach
Może również przytrafić się usterka związana z systemem sterowania albo też z nieszczelnością izolacji przeciwwilgociowej. Nasz system może też nie działać, jeśli zbyt szybko go uruchomimy i nie zdarzy odpowiednio wyschnąć. Powinniśmy podłogówkę uruchamiać dopiero po zamknięciu budowy. Jeszcze innym problemem jest zbyt mała moc ogrzewania.

Nie działa ogrzewanie podłogowe – lepiej o tym przeczytać zawczasu i wybrać odpowiednią ekipę, która wykona wszystko starannie i z należytą dbałością o każdy detal. Nie ma sensu wybierać najtańszą firmę, bo oszczędność będzie często pozorna. Późniejsze naprawy będą nas bowiem słono kosztować. Chcąc uniknąć problemów, warto również zadbać o dobrze wykonany projekt instalacji, bo tylko odpowiednie wyliczenia zapewnia optymalne funkcjonowanie całości.